Aranżacje sypialni od dłuższego czasu stały się bardzo popularnym tematem we wszystkich publikacjach wnętrzarskich. Powodem tegoż trendu bez wątpienia jest fakt zwracania coraz większej uwagi do tego jak prezentują się nasze wnętrza. Normalne jest to, że lubimy przebywać w naszych mieszkaniach, dlatego staramy się by były one wykończone w zgodzie z naszymi wyobrażeniami. Jednakże w ogromie inspiracji jakie atakują nas z każdej strony, czasem trudno stwierdzić co tak naprawdę przypada nam do gustu, a co jest narzucone przez modę.

Teraźniejsze trendy to aranżacje sypialni w stylu surowym oraz całkowicie odmiennym – swojskim

Rolety dzień noc jaki kolor do salonu a jaki do sypialni?

Ten pierwszy to domena ogromnych mieszkań oraz osób, które znakomicie czują się w takich klimatach. Surowe meble, proste kolory i znikoma ilość akcesoriów nie każdemu na dłuższą metę przypadają do gustu. Szare ściany, lakierowany beton na podłodze i metalowe fragmenty konstrukcji, które stanowią dekorację uniemożliwiają powstanie intymnego miejsca.

Jeżeli wolimy domowe wnętrza, mamy prostsze zadanie, wystarczy zajrzeć do jakiegokolwiek pisma wnętrzarskiego lub na forum branżowe i aranżacje sypialni w każdym stylu przyprawią nas o ból głowy.

Styl swojski w rozumieniu każdego może określać się innymi elementami. Dla mnie konieczny jest jasny kolor ścian, przyjemna podłoga, delikatne oświetlenie, ale przede wszystkim łóżko. To właśnie ten element jest centrum tego pomieszczenia, musi być idealne. Wielkie, komfortowe, odpowiednio miękkie i sprawiające, że nie chcę go opuszczać.

Jednakże sypialnia perfekcyjna to również puszysty dywanik, zasłony i firany, dzięki którym mogę dozować oświetlenie, a także optymalna doza elementów dekoracyjnych

Czy są to figurki czy zdjęcia, nie ma to ogromnego znaczenia, ważne aby były moje. Zdjęcia z wakacji czy istotnych momentów życia, rzeczy, które wywołują wspomnienia. Wszystko to sprawia, że sypialnia jest moim azylem, pokojem tak intymnym, że stanowimy jedność.

Wzmianka o intymności jest zamierzona. Na nic nam aranżacje sypialni innych osób, co najwyżej będą tylko inspiracją. Jednakże sypialnię osobistą możemy urządzić tylko osobiście. Zestawiając ze sobą bliskie nam szczegóły, próbując i powołując do życia wnętrze, które oddaje to jacy naprawdę jesteśmy.

żarówka

żarówka has blogged 100 posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.